ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Касетний скандал: в Україні арештовують майно майора Мельниченка, суд дав дозвіл на його затримання

Печерський суд за клопотанням прокурора ГПУ арештував нерухомість і банківські рахунки екс-майора Управління державної охорони України Миколи Мельниченка. Також суд дав дозвіл на його затримання.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на матеріали суду.

Мельниченко фігурує у провадженні № 42015000000001762 за підозрою у вчиненні державної зради у формі шпигунства, розголошенні відомостей, що становлять державну таємницю, перевищенні службових повноважень, а також легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом за ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 328, ч. 3 ст. 365 та ч. 2 ст. 209 КК. Справа відкрита 19 серпня 2015 року.

Встановлено, що Мельниченко як старший офіцер безпеки відділення оперативно-технічних оглядів оперативно-технічного відділу УДО, в період з лютого до вересня 2000 року, будучи службовою особою, відповідальною за проведення оперативно-технічних оглядів в особливо-режимному приміщенні – службовому кабінеті Президента України, діючи умисно на шкоду національній безпеці України у сфері зовнішніх відносин, з корисливих мотивів, умисно зібрав з метою передачі відомості, що становлять державну таємницю, які містилися в записах розмов між президентом Кучмою та вищими посадовими особами і політичними діячами держави, після чого у 2002-2004 роках передав їх представникам іноземних організацій за відповідну грошову винагороду, яку в подальшому легалізував шляхом придбання об’єктів нерухомості, транспортних засобів та іншого майна, як на території Сполучених штатів Америки так і на території України.

Відомо, що у вересні 2006 року і січні 2013 Мельниченко купив в Україні дві квартири, а у жовтні 2013 житловий будинок та дві земельні ділянки.

Так, один свідок підтвердив отримання Мельниченком зі Сполучених Штатів Америки близько двох мільйонів доларів. Вказані кошти майор начебто зберігав у сейфі власного офісу за адресою: м. Київ, вул. Ірининська, 5/24, який постійно відвідували його довірені особи, серед яких і сам свідок.

Так, зі слів свідка, у 2006-2013 рр. була придбана квартира, відповідно до письмового договору доручення, за кошти понад 800 тис. доларів. У січні 2013 була куплена квартира на ім’я батька Мельниченка та у подальшому переоформлена на директора ТОВ «Українські інтернет технології», компанія якого афілійовано належала Мельниченку.

Дві земельні ділянки та житловий будинок з метою маскування незаконного походження коштів оформлено на кума та довірену особу Мельниченка.

Попередні домовленості щодо продажу квартири узгоджувались особисто з ОСОБА_2 та його адвокатом ОСОБА_11 Відразу після продажу квартири у ній проведено капітальний ремонт та у подальшому відкрито офіс інтернет – компанії ТОВ «Українські інтернет технології».

25.11.2016 винесено постанову про оголошення підозрюваного Мельниченка в розшук, здійснення якого доручено оперативним працівникам Служби безпеки України.

22.02.2017 підготовлено запит про міжнародну правову допомогу до відділу міжнародних справ кримінально-правового управління Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки щодо встановлення місцезнаходження майора та проведення з ним слідчих та процесуальних дій.

14.04.2017 до Робочого апарату Укрбюро Інтерполу Національної поліції України скеровано матеріали про оголошення міжнародного розшуку підозрюваного.

Відповідно до інформації, наданої Департаментом контррозвідки СБУ від 11.04.2018, Мельниченко разом із фактично проживають в м. Метючен, штат Нью Джерсі, США.

Ще в листопаді 2016 Печерський суд дав дозвіл на затримання майора. Але термін дії ухвали сплив. 16 травня суд повторно дав дозвіл на затримання з метою приводу для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Строк дії ухвали визначено протягом строку досудового розслідування до 16.11.2018.

Суд арештував дві квартири, житловий будинок і дві земельні ділянки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2006 року по теперішній час Мельниченко начебто проводив операції з використанням підприємств з ознаками фіктивності для відмивання доходів. Так, з рахунків Американської компанії «Traditional Express Van lines INC» у 2006-2013 років на рахунки Мельниченка перераховувались кошти, в якості поворотної фінансової допомоги. Гроші знімались готівкою в мережі банкоматів як на території Сполучених штатів Америки, так і на території України.

Зокрема арештовано кошти на рахунках ТОВ «Новіком Груп» і ТОВ «Батлер», а також особисті рахунки майора у «Приватбанку».

Крім того, суд арештував автомобілі «LEXUS IS 250», седан-В, білого кольору, 2011 року випуску, «LEXUS RX 350», універсал-В, коричневого кольору, 2012 року випуску, «TOYOTA CAMRY 2,4», седан-В, чорного кольору, 2009 року випуску, зареєстровані на дружину Мельниченка.

Нагадаємо, що касетний скандал спалахнув після оприлюднення записів із кабінету президента Леоніда Кучми восени 2000 року, які свідчать про причетність Кучми та иизки інших високопосадовців та політиків до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Записи Мельниченка фігурували у кримінальній справі за фактом вбивства Гонгадзе, відкритій проти Кучми 21 березня 2011 року. Але в грудні 2011-го український суд зобов’язав прокурора припинити обвинувачення проти Кучми на підставі того, що докази про його причетність до вбивства Гонгадзе недостатні. Суд відхилив записи Мельниченка як докази.

Судовий репортер

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

18.09.2018 13:52 Обыватель

Когда из сундука достают старый изъеденный молью кафтан — значит будет маскарад. Шоу Мельниченко начинается и скоро мы узнаем мотивы, актеров, а главное режиссёров этого праздника торжества права. Пока можно сказать с уверенностью только одно — возбудителем маскарада являются надвигающиеся выборы. Толпу надо отвлекать от нынешних воров у власти и чем-то удивлять. Можно предположить, что первым, правда заслуженным терпилой, будет Кучма. Рыжее чмо решило, что достаточно сидело в дупле, и начало учить своих выкормышей. Более того, открыто назвало нынешнюю власть дебилами. Рассмотрел наконец старый пердун, кого он привёл во власть. Вероятно ударят и по вору-меценату Пинчуку, ибо не фиг свои миллионы совать Юльке на выборы. Запасайтесь попкорном, шоу начинается.


18.09.2018 14:34 009

Обывателю : открыто назвало нынешнюю власть дебилами. это когда было?)


18.09.2018 14:43 Свидок подий

О том что Мельниченко шапигун было видимо з самого початку у того сериалу и це ще толи каналы покийный Кравченко та дкдеркач а чому вся ця хуйня попалась сьогодня те ж видимо ззвынуваченный по команди втик давай свитер у поли вы заводы винных на мае


18.09.2018 14:43 Свидок подий

О том что Мельниченко шапигун было видимо з самого початку у того сериалу и це ще толи каналы покийный Кравченко та дкдеркач а чому вся ця хуйня попалась сьогодня те ж видимо ззвынуваченный по команди втик давай свитер у поли вы заводы винных на мае


18.09.2018 14:44 Кулинару

Жопу сперва помой


18.09.2018 14:44 Кулинару

Жопу сперва помой


18.09.2018 16:28 бравый парень

А майно в США арестовывать будем. Он давно там тихо мирно живет. То чуть героя Украины не дали, сейчас вспомнили и решили посадить. Много не ясного.


18.09.2018 16:28 бравый парень

А майно в США арестовывать будем. Он давно там тихо мирно живет. То чуть героя Украины не дали, сейчас вспомнили и решили посадить. Много не ясного.


18.09.2018 18:02 Шо тут неясного?

Незлочинна влада патріотів щемить.

Не помиліться, Мельниченка в презіденти


18.09.2018 18:18 ПРАВОЗНАВЕЦЬ

Згідно визнаного Україною міжнародного законодаства та Конституції України, діяння, яке на момент скоєння є кримінальним злочином кваліфікується за складом злочину, який діяв на момент скоєння злочину!!! НЕ МОЖУТЬ КВАЛІФІКУВАТИСЯ діяння особи на певний пеіод часу (теперішній час чи після своєння), які були скоєні на момент дії старого ЗАКОНУ про кримінальну відповідальність!!! ЦЕ НАПИСАНЕ ДЛЯ ЛЮДЕЙ ЯКІ ЗНАЮТЬ, ЩО ІСНУЄ ТАКА ДИСЦИПЛІНА ЯК теорія держави та права!!! НА ЖАЛЬ ТАКИХ СПЕЦІАЛІСТІВ, ЯКІ ЗНАЮТЬ ПРО ІСНУВАННЯ предмету “теорія держави та права” в Україні залишилося приблизно 0.0001 відсотка.


18.09.2018 20:41 факер

Мусорок, тише будь. Сведения, полученные в ходе прослушки, передавались в Москву — это шпионаж. Кроме того, валютные денежные средства, получаемые майором за передаваемую информацию, отмывались через американские компании вплоть до 2013 года. Какие, на хрен, сроки?! Шпионаж и получение за него бабла — это преступные деяния, связанные между собой. Одно цепляет другое, сроки давности по баблу за шпионаж никак не прошли. Цепанули его, видимо, затем, чтобы экстрадировать из США и поиметь с него показания против Москвы и Йули взамен на снятие части обвинений (по отмыванию бабла) и закрытием остального дела по твоим любимым срокам.. Ну как-то так. Так что, наш славный Майор может неожиданно познакомиться с Новичком, тебе не кажется?


18.09.2018 20:56 ВАСЯ

Все вірно по державній зраді термнів немає,офіцер СБУ,мав доступ до Президента і був такий гнилий, давав Присягу офіцера, тим більше коли він ховається,але ж він був тут в депутати балотувався,беріть і садіть! не було бажання,а зараз появилося.


18.09.2018 22:10 Федор

“Шпионаж и получение за него бабла — это преступные деяния”. А отрезать живому человеку голову — это мелочи! Раз уж вспомнили “предателя” Мельниченко, то почему не вспомнили заказчика жестокого убийства? Какому кандидату в Президенты может помочь прокуратура, вспомнив Мельниченко? Позор той власти, которая не осудила зверя — заказчика жестокого убийства.


18.09.2018 22:19 Илья Кива (настоящий)

Я Герой Украины, даю слово офицера УДО!


18.09.2018 22:23 дауну и.киве

та мы знаем.


18.09.2018 23:23 Стёпа

Что скажет соучастник многих дел — фигурант Недзельский, свидетелем пойдёт, или так как и друг Мельниченко?


18.09.2018 23:55 Киев

Эту мразь и недочеловека нужно было задержать и арестовать ещё в 2000-м году. И после пыток в подвале на Владимирской просто отрезать ему башку болгаркой. А сейчас этот выродок живёт в США на деньги, полученные от западных разведок за операцию по дискредитации законной власти и действующего на то время Президента. Ну ничего. Его достанут обязательно, как доставали предателей Родины. Как Россия достаёт своих предателей — только физическое уничтожение.


19.09.2018 0:08 Киеву

Не пизди, такие говоруны как ты могут доставать только свой писюн, да и чужой тоже.


19.09.2018 11:05 правильно

еще одному хитрому алчному хохленку, серъезные дяди в ” дрэдлах” дали понять, что нельзя продавать свою Родину за зеленые бумажки …


19.09.2018 20:23 мусорок

ВАНГУЮ: по итогу будет 6.п.2, а этот АПЕЗДАЛ кандидатом мажоритарщиком в ВР или даже на “трон”. Факер с тебя пиво если че.


Комментировать