ORD

Человек не терпит насилия!

Вы можете читать нас на следующих доменах:
ord-ua.info ord-ua.biz ord-ua.org

RSS Віктор Трепак: “Поховання справи щодо матеріалів «чорної бухгалтерії» ПР стало результатом приватно-політичних домовленостей і відбулося в інтересах Банкової та ключових фігурантів вказаних матеріалів”

В останні дні увага українських ЗМІ прикута до перебігу судового процесу у США над колишнім керівником виборчого штабу Дональда Трампа у ході президентських виборів в США Полом Манафортом (вперше у своїх дописах називаю це прізвище). Але висвітлення цього процесу вітчизняними ЗМІ і обговорення його нашими політиками, експертами, громадськими активістами здійснюється якось відсторонено від України та її політичних реалій – начебто цей процес є чисто американським і до України має другорядне відношення. Цей момент чітко підкреслила Myroslava Gongadze, зазначивши: «Суд над Полом Манафортом у США – це перший серйозний процес над політичною корупцією в Україні часів Януковича. Але українських журналістів тут треба днем з вогнем шукати. Вражає, що на весілля принца Британії цілими командами ідуть, а 60 млн доларів українських мало кого зачіпають. Так спостереження».

Насправді первинною у цьому судовому процесі є політична корупція в Україні, а звинувачення, висунуті Манафорту американськими прокурорами (зокрема, у відмиванні коштів та несплаті податків), є похідними (вторинними) від неї. Те, що інкримінують Манафорту як політтехнологу Януковича та Партії регіонів (у судовому процесі з’ясовується, що не лише їх), – це результат корупційної діяльності так званої політичної еліти України.

Не потрібно забувати, що розслідування щодо Манафорта, про яке говорить увесь світ і яке істотно впливає на політичні розклади в США, розпочалося у тому числі на основі матеріалів «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, які у травні 2016 р. мною були передані до НАБУ. Не хочу говорити про те, як частина цих матеріалів (стосовно Манафорта) була цілеспрямовано «злита» у публічну площину під час розслідування цієї справи НАБУ і використана у ході президентської кампанії в США (це питання для окремого дослідження аудиторів НАБУ та можливого розслідування відповідних правоохоронних органів).

Питання в іншому: чому матеріали «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, у яких фігурують десятки політичних і державних діячів України і які розкривають корупційні механізми приходу до влади та її реалізації у приватних інтересах, не розслідують в Україні. Парадокс судового процесу над Манафотом полягає в тому, що США проводить масштабне розслідування, а Україна повністю заблокувала провадження щодо корупційної діяльності десятків своїх VIP-чиновників.

Треба говорити прямо: поховання справи щодо матеріалів «чорної бухгалтерії» ПР стало результатом приватно-політичних домовленостей і відбулося в інтересах Банкової та ключових фігурантів вказаних матеріалів. При цьому це блокування відбулося завдяки незаконній передачі справи «чорної бухгалтерії» ПР від НАБУ до ГПУ. Справа, розслідування якої за законом віднесено до виключної підслідності НАБУ, під надуманим приводом у червні 2017 р. була «скинута» до ГПУ. Власне це і потрібно було усім тим, хто бачив у цій справі загрозу для себе. А така загроза за належного розслідування цієї справи є справді реальною і великою як для ключових представників режиму Януковича, так і для багатьох чільних діячів нинішньої влади.

Розслідування стосовно Манафорта і судовий процес над ним засвідчує разючий контраст у питаннях права у США і Україні. В Україні наразі встановлено повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами. Сьогодні можна впевнено стверджувати, що, на превеликий жаль, й нові антикорупційні органи значною мірою вже знаходяться під таким контролем. Очевидно, що ті величезні суспільні сподівання, які покладалися на ці органи у питаннях очищення влади і покращення загальної ситуації в країні, не справдяться. Нові антикорупційні органи (як і новий президент) не змогли працювати «по-новому». Найприкріше і найнебезпечніше те, що керівники цих органів через особисту «величність», піар і поступове вмонтовування у загнившу політичну систему дискредитували хорошу і правильну ідею створення цих органів для системної протидії корупції.

Повторюю ще раз те, у чому переконаний і про що говорив неодноразово: належне розслідування справи «чорної бухгалтерії» ПР дає шанс на кардинальне очищення влади і усунення першопричин політичної корупції. Ця справа – це шанс правовим шляхом виправити ту небезпечну ситуацію, у якій Україна продовжує перебувати уже багато років. Сподіватися на те, що це можна зробити виключно через наступні вибори – не варто. Треба усвідомлювати, що олігархат і корумпована влада зроблять усе можливе, щоб провести вибори за власним сценарієм. Як вірно зазначив журналіст Остап Дроздов, в Україні вибори «запрограмовані на самопереобрання існуючих еліт. Технологічно вони стали актом легітимізації змовників». Від себе додам, що якби суспільство завдяки ефективному розслідуванню справи «чорної бухгалтерії» ПР отримало правдиву інформацію про корупційні відносини і зв’язки так званої політичної еліти України, то наступні вибори відбувались би далеко не за сценарієм влади – багато її представників займалися б не своїм переобранням, а турбувалися про свій захист від висунутих їм обвинувачень у тяжких корупційних злочинах.

Тому, як на мене, у зв’язку з судовим процесом над Манафортом українські журналісти, а особливо громадські антикорупціонери мають голосно порушувати питання про те, чому у США судять за українську корупцію, а в Україні у справі «чорної бухгалтерії» ПР – повна тиша. Ця тиша має бути сигналом для демократично налаштованої частини суспільства про те, що Україна так і не виплуталася з щупалець корупційного спрута і сповзає у прірву.

Віктор Трепак

Версия для печати

 

 

Комментировать

Комментарии - страница 1

9.08.2018 22:44 деградируем

А вы хотели чтобы наши коррупционеры публиковали о себе информацию.А дудки.Это было при поперечниках.Мы все узаконили, но к сожалению еще не упорядочили.Офшоры легализировали, торговлю с агрессором наладили.Патриоты воюют и гибнут привлекая внимание общественности, а политикам ,своей смертью, дают повод поклянчить денег чтобы затем купит тухлую тушенку и накормить патриотов.Мол смотрите как нам тяжко, но мы реформируемся.Вальцманы понимают что подобная участь может ожидать и их.Отфемиды США не откупишься, а поэтому и создаются подконтрольные САПы,НАБУ,прокуратуры,суды…На это направлена и кадровая работа.Даже из безработицы и провала в экономике извлекают выгоду.Как никак мигранты кормят родственников.Отсюда и курс валюты, инфляция,административные методы управления.В экономике реформы только ухудшили положением вопросах правопорядка и подавно….Все понты.Мы все время выбираем между большим и меньшим злом.Никаких выводов


9.08.2018 22:51 факер

А ничего удивительного. Те же коррупционные схемы и денежные потоки продолжают функционировать и сейчас. Уже в интересах тех, кто сейчас обитает на Банковой и планирует продлить своё пребывание там ещё на один срок. Для них расследовать это дело, значит наступить себе на яйца. Разве они самоубийцы?


9.08.2018 23:59 Илья Кива

Тысяча чертей! Рому! Рому! Рому мне с галаперидолом, клянусь своим попугаем!


10.08.2018 10:12 рп

ро


10.08.2018 11:17 Илья Кива (настоящий)

Во время войны трепака не было, служило пару бугалтеров, но трепаком точно не хто не болел! Я командир офицеально заявляю — трепаку не место в рядак ВСУ, Для меня это дело чести, даю слово офицера войсковой разведки!


10.08.2018 11:29

где Трепак взял амбарную книгу с черной бухгалтерей рыгов?

Роман Сергеевич подарил?

могли ли знать эти хлопцы, что эта черная бухгалтерий может привести не только к посадке Манафорта, но даже к импичменту Трампа?


10.08.2018 11:33 Для трепака

А “честный” трепак уже забыл как во львове снимал дань с турецких стройфирм? а как с матиосом сидел на зарплате у зварича (судьи колядника) на зарплате?


10.08.2018 11:35 Для трепака

а трепак забыл как с турецкихстройфирм снимал дань? а зарплату от зварича, то же забыл?


10.08.2018 12:01 Скорее всего сам Манафорта ту книгу Трепаку дал.

На, говорит, Витя, тибе амбарную книгу по всей партии рыгианналов, буишь ею Трампа на выборах прызидента в США топить на корысть старушки Клинтон.

И шо странного, шо нихто про то втручання Питра Ингогнитовавича Офшорного у те выборнычый процес ничо не говорит. Ни в самой в США ни за ийо кордонамы


10.08.2018 21:18 Dfgui

Сколько можно терпеть холуев Януковича?!?! Енакиевский и КО спонсирует ДНР ЛНР и работает на ФСБ РОССИИ!!!! Где работа НАБУ?!?!?!


12.08.2018 18:41 ДОСТАЛИ

В СЛЕДУЮЩЕМ ГОДУ ПРИДЕТ КОНЧИНА ЭТОЙ ПРЕДАТЕЛЬСКО-УБЛЮДОЧНОЙ ПАРАШЕНСКОЙ ВЛАСТИ:ВОТ ТОГДА ВСЯ ЭТА МРАЗЬ БУДЕТ МЁРТВЫМ ЗАВИДОВАТЬ;ДАЖЕ МАЙДАНА НЕ БУДЕТ—ПРИНАРОДНОЕ ЛИНЧЕВАНИЕ ПРЕДАТЕЛЕЙ!!!!!!!!!


14.08.2018 8:58 педро дон

Витечек! Ты круто взлетел и круто спикировал. Точнее, поймал штопор. Смирись, найди достойную работу, допустим, докером или мерчандайзером, кончай слюной брызгать. Это уже никому не интересно. Ты такой же, как шобла, на которую ты тявкаешь. Им на тебя глубоко насрать. Собака, что лает, не кусает. Нормальный ты, в принципе, пацан, но главную твою беду я уже назвал- слишком много взял на свои детские по сути мозги. Без обид. Насчет докера подумай, или в армию наймись.


14.08.2018 8:58 педро дон

Витечек! Ты круто взлетел и круто спикировал. Точнее, поймал штопор. Смирись, найди достойную работу, допустим, докером или мерчандайзером, кончай слюной брызгать. Это уже никому не интересно. Ты такой же, как шобла, на которую ты тявкаешь. Им на тебя глубоко насрать. Собака, что лает, не кусает. Нормальный ты, в принципе, пацан, но главную твою беду я уже назвал- слишком много взял на свои детские по сути мозги. Без обид. Насчет докера подумай, или в армию наймись.


14.08.2018 9:38 если у тебя

ТРЕПАК, то его надо срочно лечить, а не жить с этим всю жизнь …!!!


Комментировать